| Name: | Colourful Grass |
|---|---|
| Place of Origin: | JIANGSU,CHINA |
| Brand: | LVBO |
| Model Number: | X1CS1228 |
| Pile height: | 6mm~15mm (Height selection range:6mm~18mm) |
| Stitches rate: | 28 stitches/10cm |
| Yarn Color: | Colourful Grass |
| Yarn Material: | PP |
| Backing: | Anti-UV PP cloth+SBR Latex |
| Regular Roll width: | 2m,3.96m,4m |
| Regular Roll length: | 20m,25m,30m |
| Pile height | 6mm~15mm |
| Yarn color | Colourful Grass |
| Color Fastness | 1~2 years |