25mm Colourful ...
Pile height: 25mm
Machine Gauge: 3/8 inch
Yarn color: Colourful
Color Fastness: over 8 years
Read More
| Name: | 30mm Colourful Grass |
|---|---|
| Place of Origin: | JIANGSU,CHINA |
| Brand: | LVBO |
| Model Number: | J2WCSR3016 |
| Pile height: | 30mm |
| Stitches rate: | 16 stitches/10cm |
| Density: | 16800 tufts/m2 |
| Machine Gauge: | 3/8 inch |
| Yarn Color: | Colourful Grass |
| Yarn Material: | PE+PP Monofilament |
| Backing: | Anti-UV PP cloth+Non-woven+Net+SBR Latex |
| Pile height | 30mm |
| Machine Gauge | 3/8 inch |
| Yarn color | Colourful Grass |
| Color Fastness | over 8 years |