| Name: | 20mm Flat-shape |
|---|---|
| Place of Origin: | JIANGSU,CHINA |
| Brand: | LVBO |
| Model Number: | J2WFSQKL2018 |
| Pile height: | 20mm |
| Stitches rate: | 18 stitches/10cm |
| Density: | 18900 tufts/m2 |
| Machine Gauge: | 3/8 inch |
| Yarn Color: | 3-color |
| Yarn Material: | PE+PP Monofilament |
| Backing: | Anti-UV PP cloth+Non-woven+SBR Latex |
| Pile height | 20mm |
| Machine Gauge | 3/8 inch |
| Yarn color | 3-color |
| Color Fastness | over 8 years |