| Name: | Pet Mat |
|---|---|
| Place of Origin: | JIANGSU,CHINA |
| Brand: | LVBO |
| Model Number: | PET-DW2516 |
| Pile height: | 25mm |
| Stitches rate: | 16 stitches/10cm |
| Density: | 16800 tufts/m2 |
| Machine Gauge: | 3/8 inch |
| Yarn Color: | Field Green |
| Yarn Material: | PE+PP Monofilament |
| Backing: | Anti-UV PP cloth+Mesh+Glue |
| Size: | Customized |
| Feature: | Super water permeability |
| Safety: | It can use repeated washing |
| Pile height | 25mm |
| Machine Gauge | 3/8 inch |
| Yarn color | Filed Green |
| Size | Customized |
| Feature | Super water permeability |