| Name: | Golf putting green |
|---|---|
| Place of Origin: | JIANGSU,CHINA |
| Brand: | LVBO |
| Model Number: | G1S1236 |
| Pile height: | 12 mm |
| Stitches rate: | 36 stitches/10cm |
| Yarn Color: | Bi-color |
| Yarn Material: | PP |
| Backing: | Anti-UV PP cloth+Mesh+SBR Latex |
| Regular Roll width: | 2m,3.96m,4m |
| Regular Roll length: | 20m,25m,30m |
| Pile height | 15 mm |
| Yarn color | Bi-color |
| Color Fastness | 8 years |